Naslovna Sport Negotinski rukometaši prolećni deo prvenstva započeli pobedom nad Kuršumlijom

Negotinski rukometaši prolećni deo prvenstva započeli pobedom nad Kuršumlijom

396
0

Rukometaši „Hajduk Veljka“ u 13. kolu Super B lige Istok – Zapad savladali su ekipu Kuršumlije sa 34:27, poluvreme 18:12.

Trijumf nad Kuršumlijom sa 34:27, poluvreme 18:12; Foto: Veljko Ranđelović

Negotinski rukometaši, prvaci jesenjeg dela šampionata, od samog početka meča pred domaćom publikom bili su i više nego sigurni, pa protivnicima, RK Kuršumlija nisu dali nijednog trenutka da povedu meč i eventualno dobiju šansu za nove bodove.

Obe ekipe su do subotnjeg meča imale jednak broj bodova na tabeli, s tim što je Kuršumlija imala utakmicu više.

Od 18:12 na poluvremenu rezultat se samo uvećavao, pa iako je u 40. minutu igre razlika bila svega dva gola, do kraja meča Negotinci su sigurnom igrom doveli do pobede, jako bitne u šampionatu, imajući u vidu da Negotinci imaju utakmicu manje u odnosu na ostale ekipe.

U domaćem timu Nikola Stanojčić zabeležio je osam golova, Miloš Topalović sedam, a Miljan Genčić pet, dok su se u redovima Kuršumlije istakli Veljko Anisijević i kapiten Nemanja Milenković sa po šest golova.

Igrač utakmice Miloš Topalović; Foto: Veljko Ranđelović

Igrač utakmice je Miloš Topalović, trenutno na trećem mestu najboljih strelaca lige sa 78 golova.

Na tabeli trenutno vodi kragujevački „Radnički“ sa 20 bodova. „Hajduk Veljko“ je drugoplasirani sa 19 i utakmicom manje, a Kuršumlija je treća sa 17 bodova.

U narednom, 14. kolu „Hajduk Veljko“ u subotu 14. marta putuje u Belu Palanku, ekipi koja, nakon 13. kola, deli četvrto mesto sa „Mokrom Gorom“ iz Zubinog Potoka sa po 14 bodova.