Naslovna Sport Na startu Zone Istok “Hajduk Veljko” podelio bodove, “Branik”  u Štubiku slavio...

Na startu Zone Istok “Hajduk Veljko” podelio bodove, “Branik”  u Štubiku slavio pobedu

590
0

Negotinski predstavnici u Zoni Istok, fudbaleri “Hajduk Veljka” i “Branika” iz Štubika ovog vikenda snage odmerili sa timovima iz susednog Bora i Slatine.

Stari znalci, ekipe “Bora 1919” i “Hajduk Veljka”, na praznom stadionu FK Bora, zbog trenutnih epidemioloških (ne)prilika, sezonu su započeli incidentom, koškanjem nakon jednog neopreznog starta, zbog čega je crvenim kartonom kažnjen Nikola Prvulović, igrač “Hajduk Veljka”.

Da je čitava utakmica odisala nekom vrstom nervoze i odvijala se svo vreme na ivici incidenta, pokazuje i činjenica da su sudije Bratislav Stanković, Marko Ćirić i Anđela Velev podelili čak devet žutih kartona.

Već u 23. minutu golom Nemanje Jovanovića “Hajduk Veljko” je poveo u vođstvo sa 1:0, ali je u 38. minutu na 1:1 izjednačio Ivan Stanković, fudbaler  FK “Bor 1919”. Tim rezultatom je i završena utakmica.

Ekipa “Branika” ugostila je danas u Štubiku, takođe još jednog borskog predstavnika, ekipu OFK Slatina.

U zanimljivom duelu ovih dveju ekipa, domaćin je, nakon što je prvo poluvreme prošlo bez golova, u drugom delu utakmice uspeo da dođe do pobede sa 2:1.

• Rajko Mitić (Bela Palanka): FК Polom (Leskovo) 1:0

Negotinskom “Hajduk Veljku” u narednom kolu, 23. avgusta od 16 sati i 30 minuta gostuje “Tanasko Rajić”  iz Pirota, dok ekipa “Branika” iz Štubika istog dana od 11 sati igra u Pirotu protiv ekipe “Jedinstva”.