Naslovna Sport Još jedna pobeda „Hajduk Veljka“; „Branik“ i „Dunav“ bez bodova u ovom...

445
0

Ovog vikenda igralo se četvrto kolo Zone Istok i peto Srpske lige „Istok“. Bodove zabeležio samo FK „Hajduk Veljko“.

FK „Hajduk Veljko“

U četvrtom kolu Zone Istok „Hajduk Veljko“ je na domaćem terenu sa 1:0 savladao belopalanački „Rajko Mitić“.

Izabranici Bratislava Ninića i Saše Rajkovića ovom pobedom nad drugoplasiranim „Rajkom Mitićem“ popeli su se na četvrto mesto tabele sa osam bodova, iza „Balkanskog“ iz Dimitrovgrada koji ima 12 bodova, pomenutog tima iz Bele Palanke sa 9 i pirotskog „Tanaska Rajića“ koji ima jednak broj poena kao i „Hajduci“ ali bolju gol razliku.

Do nova tri poena negotinski „Hajduk Veljko“ došao je tek u drugom poluvremenu, nakon više šansi koje su imali tokom utakmice, i to u 72. minutu zahvaljujući Ivanu Davidoviću. U narednom, petom kolu, Negotinci putuju u Leskovo na duel sa „Polomom“. Utakmica se igra u subotu, 12. septembra od 16 sati.

Naš drugi predstavnik, „Branik“ iz Štubika poražen je u Dimitrovgradu od prvoplasiranog „Balkanskog“ sa 6:1, poluvreme 5:0 i sa svega tri boda iz četiri kola nalazi se na začelju tabele.

Ekipa „Branika“ će u nedelju 13. septembra u Štubiku ugostiti komšije iz Zaječara, ekipu OFK 019. Utakmica se igra, takođe, u terminu od 16 sati.

Prahovski „Dunav“ je ostao bez bodova u utakmici petog kola Srpske lige Istok izgubivši na svom terenu sa 0:1 od ekipe knjaževačkog „Timočanina“, koji se nakon ovog kola sa 9 bodova popeo na deveto mesto tabele.

Naš tim ima tri boda i na začelju je tabele ispred aleksandrovačke „Župe“, paraćinskog „Jedinstva“ i SFK „Morava“ iz Vladičinog hana. Prahovljani u šestom kolu tabele u nedelju 13. septembra gostuju ekipi „Radana“ u Lebanu. Utakmica se igra od 16 časova.