Naslovna Sport „Hajduk Veljko“ zabeležio novu pobedu, „Branik“ poražen, „Dunav“ igrao nerešeno

„Hajduk Veljko“ zabeležio novu pobedu, „Branik“ poražen, „Dunav“ igrao nerešeno

280
0

Ovog vikenda igrale su se utakmice 12. kola Srpske lige Istok i devetog kola Zone Istok.

Negotinski „Hajduk Veljko“ nastavio je pohod ka višem rangu. Negotinski zonaš je i dalje na prvom mestu tabele sa 20 bodova, dva više od fudbalera „Balkanskog“ iz Dimitrovgrada, pirotskog „Tanaska Rajića“, borske Slatine i belopalanačkog „Rajka Mitića“, koji zauzimaju od drugog do petog mesta.

U devetom kolu, negotinski „hajduci“ su na svom terenu u meču punom obrta, pomalo oštrom, kakav je i uvek sa borskim timovima, OFK „Slatinu“ savladao sa 2:1, poluvreme 1:1.

Iako se očekivalo da meč protekne rutinski, gosti su, golom Saše Kolarevića poveli sa 1:0 u 29. minutu iz kaznenog udarca. Zahvaljujući Ivanu Davidoviću „Hajduk Veljko“ je uspeo da izjednači na 1:1 u 41. minutu. Prilika za veću razliku ukazala se već tri minuta kasnije kada je sudija svirao penal, ali je Nemanja Jovanović propustio da ga realizuje.

U drugom poluvremenu je takođe bilo više šansi za nove golove, pa je prilika da se poveća rezultat iskrsnula u 67. minutu akcijom koju je uspešno okončao Nikola Prvulović.

Već u narednom kolu „Hajduk Veljko“ putuje u nedelju, 18. oktobra u Pirot na duel „Jedinstvu“. Utakmica se igra od 11 sati.

Štubički „Branik“, međutim, definitivno nije mogao da se izbori sa ekipom koja je do pre par kola bila prva na tabeli, pirotskim „Tanaskom Rajićem“ pa je utakmicu kao gost izgubio sa 4:0.

U narednom kolu „Branik“ u nedelju, 18. oktobra od 15 sati na svom terenu dočekuje kladovski „Đerdap“.

Prahovski „Dunav“ je u 12. kolu Srpske lige Istok igrao nerešeno u Prokuplju 1:1 sa OFK „Topličanin“.  Naš srpskoligaš je u sredini tabele, na desetom mestu sa 17 bodova, a već u narednom kolu igra na svom terenu protiv ekipe „Budućnosti“ iz Popovca.

Utakmica se igra u subotu, 17. oktobra od 15 sati.