Naslovna Sport “Hajduk Veljko” slavio pobedu, “Branik” igrao nerešeno

“Hajduk Veljko” slavio pobedu, “Branik” igrao nerešeno

275
0

U desetom kolu Zone Istok negotinski “Hajduk Veljko” je na gostovanju u Pirotu savladao “Jedinstvo” sa 5:2, dok je štubički “Branik” sa kladovskim “Đerdapom” igrao nerešeno 2:2.

Ilustracija, pixabay.com

Golom Mladena Radojevića u 25. minutu “Hajduk Veljko” je poveo na 1:0, ali je deset minuta kasnije domaćin izjednačio pogodkom Predraga Petkovića iz kaznenog udarca na 1:1.

U drugom poluvremenu, međutim, negotinski zonaš je krenuo ofanzivno pa je u prvim minutima Ivan Davidović poveo “hajduke” sa 2:1,  da šest minuta kasnije iskusni Nemanja Jovanović rezultat doveo do 3:1, a Aleksa Vujadinović u 70. minutu na 4:1.

Domaćin je iskoristio priliku da proba da preokrene rezultat pogodkom Ivana Kovača u 80. minutu, ali se Mladen Radojević iz “Hajduk Veljka”, minut kasnije po drugi put upisao u listu strelaca i tim doveo na konačnih 5:2.

“Hajduk Veljko” posle 10 kola i dalje je prvi na tabeli sa 23 boda, četiri više od “Balkanskog” iz Dimitrovgrada i OFK Slatine kod Bora koji dele drugo i treće mesto.

Štubički “Branik” je u komšjskom derbiju sa kladovskim “Đerdapom” podelio bodove igrajući na svom terenu nerešeno 2:2.

U veoma borbenoj utakmici, protiv standardno dobrog “Đerdapa” koji je u dosadašnjem delu prvenstva osvojio 15 bodova, štubički zonaš se nije dao, a bod kod kuće, nakon serije poraza, izvojevali su svojim golovima Aleksandar Radojević u 46. minutu i Slobodan Bogdanović u 79.

U narednom kolu, “Branik” putuje u Belu Palanku na duel sa fudbalerima “Rajka Mitića”, trenutno petoplasiranog, dok će “Hajduk Veljko” ugostiti kladovski “Brodoremont”, šestoplasiranog na tabeli. Obe utakmice igraju se u nedelju, 25. oktobra od 14 sati.