Naslovna Sport “Hajduk Veljko” pred domaćom publikom lako do pobede

“Hajduk Veljko” pred domaćom publikom lako do pobede

323
0

U 17.kolu Zone Istok fudbaleri “Hajduk Veljka” savladali su na svom terenu ekipu “Moravice” iz Subotinca sa 4:2, poluvremene 1:1.

FK „Hajduk Veljko“ savladao u Negotinu „Moravicu“ iz Subotinca sa 4:2, fotografija: Dragan Trikić Bale

Nakon što su u prošlom kolu savladali kladovski “Brodoremont” sa 3:0, ekipa “Moravice”  krenula je silovito i u Negotinu i meč protiv “Hajduk Veljka” povela golom Kostića.

Ipak, i domaći fudbaleri, revanširajući se za poraz u Subotincu, u prvom delu sezone, ubrzo su golom Dejana Bregovljanovića izjednačili sa 1:1.

Milan Jakovljević poveo je sa 2:1. Golom iz kaznenog udarca na 3:1 “overio” je Aleksa Vujadinović, a na 4:1 ponovo Milan Jakovljević. Konačnih 4:2 postavio je Milunović.

“Ušli smo malo nervozno u utakmicu, ali kako je utakmica odmicala igrali smo sve bolje i bolje. I pored par izglednih prilika i terenske inicijative gosti su poveli iz kontranapada golom Kostića. To nas nije uzdrmalo i ubrzo smo izjednačili golom Bregovljanovića. U drugom poluvremenu smo pokazali da smo fizički spremnija ekipa i na terenu je postojala samo jedna ekipa. Konačnih 4-2 je možda i realan rezultat, iako smo mogli postići i još koji gol više”, kaže za NG portal Bratislav Ninić, trener FK “Hajduk Veljko”.

Nakon ovog meča “Moravica” i “Hajduk Veljko” su zamenili mesta na tabeli, pa je negotinska ekipa trenutno trećeplasirana sa 30 bodova, iza “Zaplanjca” iz Gadžinog Hana sa 42 i “Bukovika” iz Ražnja sa 33.

Naš drugi zonaš, kobišnička “Sloga”, međutim, u Kladovu u subotu je poražena od “Brodoremonta” sa 2:0, poluvreme 1:0, pa je i dalje sa 13 bodova na začelju.

“Sloga” i “Hajduk Veljko” će se sastati u narednom, 18.kolu Zone Istok na stadionu u Kobišnici. Ovaj domaći derbi igraće se u nedelju, 25.marta od 11 časova.