Naslovna Sport Drugo kolo Zone Istok: „Hajduk Veljko“ nerešeno na svom terenu, „Branik“ poražen...

Drugo kolo Zone Istok: „Hajduk Veljko“ nerešeno na svom terenu, „Branik“ poražen na gostovanju

353
0

U drugom kolu Zone Istok „Hajduk Veljko“ je dočekao na gradskom stadionu ekipu pirotskog „Tanaska Rajića“, dok je štubički „Branik“ gotovao u Pirotu ekipi „Jedinstva“.

Negotinski „Hajduk Veljko“ i drugu po redu utakmicu u sezoni 2020/2021. završio je podelom bodova, budući da su u duelu sa „Tanaskom Rajićem“ iz Pirota igrali nerešeno 2:2.

I ovu su utakmicu karakterisale brojne akcije, oštar start, pomalo i nervoza obeju ekipa, o čemu govore i čak šest žutih kartona, po tri sa obe strane, koji su podelile sudije Mladen Veselinović, Mario Toroglanović i Nenad Bučanović.

Već u osmom minutu domaćin je poveo sa 1:0 iz kaznenog udarca i taj se rezultat održao maltene do samog kraja prvog poluvremena kada je u 40. minutu Veljko Filipović iz FK „Tanasko Rajić“ izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu ponovo iz kaznenog udarca Vladan Nikolić je za svoj tim poveo sa 2:1, ali su gosti, golom Marka Popovića u 70. minutu izjednačili na 2:2.

Na svom gostovanju u Pirotu, fudbaleri „Branika“ iz Štubika poraženi su od ekipe „Jedinstva“ sa 3:1. Domaćini su u prvom poluvremenu bili znatno bolji o čemu svedoči i rezultat od 3:0 i činjenica da našim fudbalerima nisu dozvoljavali maltene ni priliku da rezultat okrenu u svoju korist.

U drugom poluvremenu su Štubičanci promenili taktiku i jedinim golom levog beka Aleksandra Radojevića uspeli da rezultat smanje na 3:1.

U narednom kolu naši timovi se susreću sa kladovskim predstavnicima Zone Istok. „Hajduk Veljko“ putuje 29. avgusta na duel „Đerdapu“, a „Branik“ u Štubiku dočekuje 30. avgusta ekipu „Brodoremonta“. Obe utakmice se igraju od 16 sati i 30 minuta.